W październiku odbył się po raz kolejny tydzień promujący zdrowy styl życia „Owocowa salsa”. W trakcie trwania Owocowej Salsy, młodsi uczniowie z klas I-III przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski. Były pyszne kanapeczki, sałatki owocowe i warzywne, a na deser rodzynkowe kulki mocy! Starsi uczniowie wzięli udział w szkolnej edycji MasterChef Sadków!

Uczniowie przygotowali niesamowicie aromatyczne i zdrowe posiłki. Wśród wszystkich kucharzy panowała ekscytacja, a w całej szkole unosił się niesamowity zapach przygotowywanych potraw. Co to był za dzień! 25 października obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień soku jabłkowego. Każdy uczeń miał okazję degustować świeżo wyciśnięty sok z jabłek. Było pysznie! Uczniowie wykonali także prace w formie plakatów zachęcające do dbania o prawidłową i zbilansowaną dietę. Dzięki temu wiedzą, których składników należy unikać, a które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Na korytarzach szkolnych stoją dystrybutory z wodą, co pozytywnie wpłynęło na ograniczenie spożywania słodkich i słodzonych napojów. Rodzice, weźcie przykład ze swoich pociech i zadbajcie, by dieta była bogata w owoce, warzywa i pełnoziarniste pieczywo. To nam wszystkim wyjdzie na dobre... 

Wszystkim osobom, które wspierały akcję bardzo serdecznie dziękujemy!