Dnia 17 grudnia 2015r. uczniowie klas I i II b wraz z wychowawcami oraz katechetką - Panią Arletą Molisak po raz pierwszy gościli w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach na plenerowych jasełkach, które cieszą się tu wieloletnią tradycją (organizowane od 1997r.) i dużą popularnością. Inscenizacja odbyła się na dziedzińcu szkoły.

Klasa 0 a i 0 b wybrała się 17 grudnia do teatru na spektakl pt. "Baśnie Polskie".

 

 

Dnia 17 grudnia 2015r. został rozstrzygnięty konkurs na "najpiękniejszą stajenkę betlejemską".

 

 

Dnia 11 grudnia podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy II a poznawali tradycje świąteczne Niemiec. Uwieńczeniem lekcji było wykonanie przez dzieci choinek z gazet.

 

 

W dniu 10 grudnia 2015 r. podczas szkolnych konsultacji rodziców z nauczycielami, nasi szkolni wolontariusze, pod opieką Pani Arlety Molisak kwestowali kalendarze, które wcześniej do tego celu otrzymaliśmy od Fundacji, którą wspieramy poprzez liczne akcje. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazaliśmy Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Pragniemy poinformować, że w tej akcji zebraliśmy w sumie 244,32 zł.

 

Po wręczeniu prezentów, dzieci przygotowały niespodziankę dla Mikołaja - zatańczyły i zaśpiewały piosenkę.

 

W dniach 30.11-5.12.2015 odbyła się wycieczka klas IV-VI  do Dusznik-Zdroju. Uczniowie zwiedzili między innymi Dworek F. Chopina, Czarny Staw, Schronisko pod Muflonem, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, ruchomą szopkę w Wambierzycach. Dzieci wzięły udział w zajęciach rekreacyjnych i warsztatach. Podczas wyjazdu organizowane były lekcje z naszymi nauczycielami. Nikt nie mógł się nudzić i wrócił zadowolony z pobytu.

 Z okazji Andrzejek Pani Daria Turowska przeprowadziła zabawy dla swoich uczniów.

 

 

Uczniowie klas starszych i młodszych wykonali etykiety w j. niemieckim opisujące rzeczy i pomieszczenia w naszej szkole. W ten sposób łatwiej jest przyswajać sobie słownictwo obcojęzyczne.

 

26 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki. Klasy I-III przygotowały piosenkę, a klasy starsze IV-VI, taniec. Koło teatralne FELIX przedstawiło etiudę słowno–ruchową pt. „Dżinka Iwona”. Tego dnia gościliśmy tancerzy zawodowych Panią  Darię Turowską oraz Pana Jakuba Majaka. Tancerze zrobili na nas ogromne wrażenie. Czekamy na więcej takich występów.  Dziękujemy opiekunom samorządu i wszystkim wychowawcom w przygotowaniu tego dnia.

25 listopada 2015 roku obchodzony jest Dzień Maskotki. Ten dzień uczciliśmy przynosząc do szkoły nasze ulubione pluszami. Towarzyszyły nam one przez cały dzień. Przytulając się do nich miło spędziliśmy czas szkolny.