Klasy VI a, VI b i VII a podczas wycieczki do Wrocławia odwiedziły Muzeum Etnograficzne oraz punkt widokowy Sky Tower. W muzeum oglądali wystawy: "Dawna Wieś Dolnośląska"  i  wystawę "Wiosenna Plastyka Obrzędowa" z 950 eksponatami pisanek.

 

 

16 marca gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa Ojca Piotra Nowaka, który w swojej nauce rekolekcyjnej, opowiadał nam o Bogu, dotykając prawdziwych wartości naszego życia – miłości, dobroci, wzajemnego szacunku, zrozumienia i prawdy. Zachęcał nas, abyśmy każdego dnia potrafili wybaczać i pomagać drugiemu człowiekowi.

 

Umiejętność czynienia dobra to coś, co daje nie tylko poczucie satysfakcji i radości. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji "Tydzień dobrych uczynków", koordynowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Każdy uczeń w wyznaczonym terminie mógł poczuć smak czynienia dobra poprzez podjęcie samodzielnie bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka i zwierząt.

Międzyzerówkowy konkurs zakończył się remisem. Było super!

 

 

Przestawiamy wyniki konkursu "Rodzinna pisanka wielkanocna". Gratulujemy laureatom!

 

 

Budzimy wiosnę! czyli pierwszy dzień wiosny na kolorowo. 21 marca wszyscy uczniowie ruszyli w kolorowym korowodzie, ustrojenie kwiatami, wyposażenie w instrumenty muzyczne, niosąc kolorowe Marzanny z okrzykiem na ustach: Budzimy wiosnę!

 

 

Aby pomóc sobie w zapamiętywaniu zależności pomiędzy poszczególnymi jednostkami...

 

 

Sesja koła teatralnego Felix. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

 

 

Poranne gry w klasie 0 b.

 

 

Wycieczka kl. 0 a i 0 b do kina na bajkę pt."Tedi i mapa skarbów".

 

 

15 marca odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs pt. Kangur Matematyczny. Wszystkim uczestnikom, a było ich aż 33, życzymy powodzenia. Trzymajcie kciuki  za naszych szkolnych matematyków!

 

 

Recykling to odzyskanie zużytych materiałów i przygotowanie ich do ponownego użycia. W tym celu trzeba te rzeczy posegregować i wysłać do odpowiednich fabryk. A czy można odzyskać poezję z tekstów prozatorskich?! Moi uczniowie udowodnili, że tak…Sami bowiem stali się kreatywnymi fabrykami, by w przypływie weny coś nowego wyczarować.